Budujemy na osiedlu Dobrzec

Jeszcze w tym roku na os. Dobrzec rozpoczną się inwestycje drogowe.

Wyremontowane zostaną dwa odcinki dróg wraz z miejscami postojowymi - obręb skrzyżowania w rejonie ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 13 oraz droga osiedlowa na odcinku od strony przedszkola w kierunku ulicy prowadzącej do budynku Poczty Polskiej.

Pierwsze zadanie zostanie zrealizowane w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na ten cel zabezpieczono środki w wysokości 179 tys. złotych. Wykonane zostaną: nawierzchnia jezdni oraz zjazdu o powierzchni 553 m2, chodnik i miejsca postojowe.

Remont drogi osiedlowej zostanie przeprowadzony wspólnie przez Miasto Kalisz, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji oraz Spółdzielnię Mieszkaniową Dobrzec. Wkład Miasta to 150 tys. złotych. Kwota pochodzi ze środków na bieżące utrzymanie ulic. Powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni na powierzchni 607 m2, chodniki z płyt betonowych, a także krawężniki i nawierzchnie zjazdów. Na terenie zostanie posiana trawa.

Prace planowane są na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2020 roku.

Tekst: Anna Błaszczyk, fot. Magdalena Bartnik