Będzie mural – konkurs rozstrzygnięty

Jeden z budynków należących do Szkoły Podstawowej Nr 16 w Kaliszu zyska nowe oblicze. Na ścianie elewacji obiektu, w którym funkcjonuje Młodzieżowy Dom Kultury, od strony ulicy Fabrycznej powstanie mural poświęcony patronowi Szkoły – Powstańcom Wielkopolskim 1918-1919.

Na konkurs ogłoszony przez Miasto wpłynęły trzy oferty. Zwycięzcą konkursu został Dawid Celek - młody i utalentowany artysta z Wrocławia, architekt, na co dzień pracujący w Berlinie - twórca murali w Warszawie (m in. słynny mural na warszawskim Żoliborzu poświęcony Davidowi Bowiemu), Poznaniu, Gdańsku, Kołobrzegu, Rudzie Śląskiej, Łodzi czy Krakowie.

Mural jest kolejną formą upamiętnienia przez Miasto 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Mural ma powstać do połowy listopada i ma kosztować 20.000,00 złotych. Miasto Kalisz złożyło wniosek do UMWW o dofinansowanie wykonania muralu w odpowiedzi na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego.