Delegacja z Urzędu Marszałkowskiego w Kaliszu

12 lipca 2018 roku na wizytę studyjną do Urzędu Miasta Kalisza przyjechała delegacja złożona z przedstawicieli Zespołu ds. Rewitalizacji z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu z Zastępcami Dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Michałem Kurzawskim oraz Danutą Sowińską na czele.

Kalisz był kolejnym miastem na mapie ich podroży po miastach Polski, gdzie zbierają poszczególne doświadczenia z realizacji procesu rewitalizacji. Udało nam się w skrócie przedstawić nasze dotychczasowe poczynania i najbliższe plany. Specjaliści z Urzędu Marszałkowskiego chcieli też poznać problemy z jakimi się zmagamy podczas działań podejmowanych w ramach realizacji GPR.

Po rozmowie nadszedł też czas na spacer studyjny po obszarze rewitalizacji. Goście mogli zobaczyć zarówno to, co już warte jest pokazania, jak i obszary, gdzie proces rewitalizacji dopiero powoli wkracza.