Projekt "Spacerowniki Kaliskie"

„Spacerowniki Kaliskie” to cykl spacerów i wydarzeń dotyczących lokalnego dziedzictwa społeczno-kulturowego. Podczas kolejnych spotkań na spacerach, piknikach i warsztatach będą zbierane wspomnienia i zdjęcia, które utworzą Społeczne Archiwum Kalisza. Inicjatywa zbierania pamiątek kaliskich jest prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu.

Pierwszym z cyklu wydarzeń jest Piknik sąsiedzki „Od wsi do miasta: Majków od XIII do XXI wieku” , który odbędzie się 10 września 2022 r. Kolejne wydarzenia będą ściślej związane ze śródmieściem Kalisza i będą to:

• 17 września – „Jak odbudowano Kalisz”
  • 24 września – „Zapomniane Sgraffito Miszyczyka”
  • 8 października – „I Ogólnopolski Plener Rzeźby”

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Multi.Art. „Spacerowniki kaliskie” otrzymały dofinansowanie w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Kalisz.

Tekst: Biuro Rewitalizacji