Skonsultuj zmianę Gminnego Programu Rewitalizacji

Od 6 sierpnia do 6 września zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza.

Gminny Program Rewitalizacji (GPR) jest dokumentem strategicznym dla Miasta i nakreśla wizję obszaru rewitalizacji (śródmieścia Kalisza) po przeprowadzeniu rewitalizacji oraz cele i kierunki działań, a także opisuje planowane przedsięwzięcia służące eliminacji bądź ograniczeniu negatywnych zjawisk, jakie zdiagnozowano w tym obszarze. Pierwszy program został uchwalony w 2017 roku. W obecnym brzmieniu obowiązuje od marca 2018 roku. Jak wynika z oceny aktualności GPR,część zapisów zawartych w dokumencie jest już nieaktualna - sporo z zaplanowanych przedsięwzięć rewitalizacyjnych zostało już zrealizowanych, dlatego niezbędna jest jego zmiana.

Zaktualizowany dokument wraz z formularzem konsultacyjnym zostanie opublikowany do 6 sierpnia na stronach internetowych www.kalisz.pl, www.rewitalizacjakalisz.pl oraz www.bip.kalisz.pl w zakładce „Konsultacje społeczne”.

W ramach konsultacji zaplanowano:

1) otwarte spotkanie z interesariuszami, które odbędzie się 10 sierpnia 2021 r. (wtorek) o godz. 16:30 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Babinej 1,

2) zbieranie uwag, propozycji i opinii w formie papierowej i elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego, a także poprzez ankietę on-line w terminie od 6 sierpnia do 6 września,

4) zbierania uwag od grup przedstawicielskich.

Serdecznie zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w konsultacjach.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Rewitalizacji pod numerem tel. 62 765 43 68 lub e-mail: rewitalizacja@um.kalisz.pl .

Pełna treść zarządzenia Prezydenta Miasta Kalisza w sprawie konsultacji dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kalisza.

Tekst: Biuro Rewitalizacji

Oprac. Biuro Rewitalizacji Dodała: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta