Umowa na rozbudowę Śródmiejskiej podpisana

Miasto podpisało umowę na realizację zadania pn.: „Rozbudowa ul. Śródmiejskiej w Kaliszu na odcinku od Rogatki do Mostu Kamiennego”.

Inwestycję, za kwotę 5.464.424,57 zł, wykona firma PUB „BRUKPOL” s.c.

W ramach zadania, na odcinku od Rogatki do Mostu Kamiennego, powstanie nowa ścieżka rowerowa z płyt granitowych, zostaną przebudowane nawierzchnie chodników, położona będzie nowa nawierzchnia jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Miejsca postojowe dla pojazdów po stronie przychodni będą wyłożone kostką granitową odzyskaną z innych placów budowy.

Wykonawca zamontuje elementy małej architektury. Posadzi nowe drzewa – w miejsce drzew starych i zagrażających bezpieczeństwu.

Dodatkowo, na terenie przy Domu Kowalskiego, pojawią się nowe miejsca zielone.

Inwestycja obejmuje także przebudowę nawierzchni zatoki autobusowej, budowę odcinka kanalizacji deszczowej wraz z separatorem oraz utworzenie oznakowania pionowego i poziomego jezdni.

W celu uspokojenia ruchu drogowego, podwyższone zostanie skrzyżowanie ul. Śródmiejskiej z ul. Mostową.

Ponadto, na odcinku od Rogatki do ul. Fabrycznej zostanie przywrócony ruch pojazdów na dwóch pasach jezdni.

Planowany termin przekazania placu budowy to 13 października. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w bieżącym roku.

Tekst: Anna Błaszczyk, fot. Magdalena Bartnik - Urząd Miasta Kalisza