Wizyta robocza urzędników z Poznania

We wtorek 30 maja gościliśmy przedstawicieli urzędu i jednostek organizacyjnych Miasta Poznania. Prosto ze stolicy Wielkopolski do Kalisza przyjechali Plastyk Miejski, dyrektorzy oraz pracownicy: Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji, Estrady Poznańskiej, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Wydziału Przestrzeni Publicznej i Estetyki.

Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń w zakresie przebudowy przestrzeni publicznych oraz sposobu zarządzania nimi. Dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami z przebudowy Głównego Rynku oraz wcześniej przebudowanych ulic: Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej. Rozmawialiśmy także o konsultacjach społecznych oraz ich wpływie na ostateczne rozwiązania projektowe.

Uczestnicy spotkania wybrali się na krótki spacer po śródmieściu a także odwiedzili naszą ratuszową ekspozycję.

Tekst: Biuro Rewitalizacji Zdjęcia: Kancelaria Prezydenta Miasta