Wpisz się do Wielkiej Księgi Kaliskich Historii

Wśród wielu prac Adama Chodyńskiego poświęconych naszemu miastu znalazła się „Kieszonkowa kroniczka historyczna miasta Kalisza”. W sobotę w ramach wydarzenia Kurs na Śródmieście spróbujemy stworzyć podobne dzieło wraz ze Stowarzyszeniem Multi.Art. Nie będzie to jednak Kieszonkowa kroniczka, a Wielka Księga Kaliskich Historii.

Liczymy na pomoc wszystkich, którzy chcieliby #byćjakChodyński i stworzyć niepowtarzalną opowieść o mieście i jego mieszkańcach. Chcemy byście podzielili się z nami swoimi opowieściami związanymi z Kaliszem – tymi wyjątkowymi, niepowtarzalnymi, które zmieniły Wasze życie, ale również zwykłymi historiami z życia codziennego, z jakich buduje się tożsamość miasta.
Księga będzie namacalnym dowodem na to, że miasto to przede wszystkim ludzie i ich historie.
Jeśli chcecie być współtwórcami tej opowieści – odkopcie z pamięci swoje kaliskie historie, zabierzcie zdjęcia lub pamiątki, którymi chcielibyście się podzielić.
Za udział w tworzeniu Wielkiej Księgi Kaliskich Historii - poza najważniejszym, czyli tym, że na zawsze wpiszecie się w historię Kalisza! – otrzymacie nagrody, które również przygotujecie sami. Co to będzie? Dowiecie się na miejscu.
Multi.Art będzie czekać na Was od 12.00 do 18.00 na Zamkowej!

Wstęp bezpłatny.

Działanie realizowane w ramach wydarzenia Kurs na Śródmieście.

Organizator: Miasto Kalisz