X posiedzenie Komitetu Rewitalizacji za nami

21 lutego 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komitetu Rewitalizacji Miasta Kalisza.

Podczas pierwszego w 2019 r. posiedzenia członkowie Komitetu Rewitalizacji pozytywnie zaopiniowali zmiany w w uchwale w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Potrzeba zmian wynikała z uwag wniesionych przez RIO.

Pozytywne stanowisko zapadło też w sprawie projektu uchwały intencyjnej w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji „Jabłkowskiego – Podgórze” w Kaliszu.

Komitet przyjął również szereg wniosków związanych z koniecznością podjęcia działań na obszarze rewitalizacji. W obrębie zainteresowań Komitetu znalazły się mi.in.: sprawy związane z planowanymi projektami inwestycyjnymi, zielenią miejską, oczyszczaniem miasta, oraz nadzorem nad inwestycjami już zrealizowanymi w obszarze rewitalizacji.

Protokół z posiedzenia można pobrać z załączników.