Rodzinnie przy Arenie

Moc zabawy, relaks i grochówka – za nami Trzeciomajówka przed halą Arena.

O dobrą zabawę najmłodszych zadbali animatorzy. Nie zabrakło gier i pokazów tańca. Popularnością cieszyły się również dmuchańce.
Do aktywności sportowej zaprosiła Akademia Piłkarska Reissa. Edukację w zakresie bezpieczeństwa prowadziła Straż Miejska Kalisza. Można było również oznakować rower, a także sprawdzić, dzięki specjalnym goglom, jak wygląda świat po spożyciu alkoholu i narkotyków. Najmłodsi chętnie korzystali z malowania buziek.

Na stoisku Miasta Kalisza można było zasięgnąć informacji o miejskich programach proekologicznych i atrakcjach turystycznych, a także otrzymać słodkie upominki od PSS Społem w Kaliszu oraz miejskie gadżety.

Podczas wydarzenia serwowano również pożywną grochówkę.

Zabawę zakończyły dziecięce szaleństwa w pianie.

Organizatorem pikniku była Kancelaria Prezydenta Miasta.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta