Akcja bezpłatnych kastracji i sterylizacji zwierząt - złóż wniosek

Dziś zaczyna się akcja bezpłatnych sterylizacji i kastracji oraz znakowania kotów i psów posiadających właściciela.

Możliwość nieodpłatnego elektronicznego znakowania (czipowania) oraz kastracji/ sterylizacji zwierzęcia przysługuje mieszkańcom Kalisza, którzy są rencistami lub emerytami oraz mieszkańcom posiadającym jedną z ważnych kart: Kaliską Kartę Mieszkańca, Kaliską Kartę Rodzina 3+ lub Kaliską Kartę Senior.

Zwierzęta poddane sterylizacji/ kastracji i znakowaniu zostaną wpisane do Miejskiego Rejestru Psów i Kotów.

Zabiegi będzie wykonywał wyznaczony przez Miasto lekarz weterynarii, według kolejności zgłoszeń.

Aby skorzystać z akcji, należy złożyć wniosek (w załączniku) do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Niezbędne jest również okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia, a w przypadku wniosku dotyczącego psa dodatkowo okazanie aktualnego zaświadczenia potwierdzającego przeprowadzenie szczepienia przeciw wściekliźnie.

Po otrzymaniu wniosku Wydział wystawi skierowanie, które właściciel psa lub kota przedstawia u wyznaczonego przez Miasto lekarza weterynarii.
W przypadku gdy zabieg elektronicznego znakowania jest przeprowadzany niezależnie od zabiegu sterylizacji/kastracji, właściciel podaje informację, czy zwierzę jest wykastrowane lub wysterylizowane.
Zabiegi sterylizacji/ kastracji i elektronicznego znakowania zwierząt będą prowadzone do wyczerpania przeznaczonych na ten cel środków finansowych.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod numerami telefonów: 62 765 44 04 lub 62 765 44 07.

Dodała A. Tomaszewska za: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska