Pozytywna decyzja Wojewody Wielkopolskiego

Wojewoda Wielkopolski wydał 15 października 2018 roku zarządzenie w sprawie darowizny nieruchomości, stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Kaliszu przy ul. Wrocławskiej, na rzecz użytkownika wieczystego miasta Kalisza. Chodzi o działkę w Szczypiornie, na której są zmagazynowane niebezpieczne odpady, głównie pochodzenia chemicznego. Decyzja Wojewody oznacza, że teraz miasto Kalisz może wystąpić do NFOŚiGW o dotację na ich usunięcie.

Ważny krok do usunięcia niebezpiecznych odpadów w Szczypiornie.

Przypomnijmy, że wszystkie działania obecnych władz miasta Kalisza zmierzają do tego, by nieodpłatnie pozyskać nieruchomość na własność, a następnie wystarać się o bezzwrotną dotację (a nie pożyczkę!) na ich usunięcie. Decyzja Wojewody daje Miastu pełną własność gruntu, co pozwala nam ubiegać się
o środki finansowe na likwidację niebezpiecznych odpadów i rozwiązać problem, spędzający sen z powiek włodarzom miasta oraz jego mieszkańcom.

Elżbieta Zmarzła Rzecznik Prasowy