Prezydent Kinastowski podał nazwiska zastępców

Obecny radny Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny obejmą stanowiska wiceprezydentów Kalisza. Obaj związani są z ugrupowaniem „Wszystko i Samorządny razem dla Kalisza”.

Jeszcze w czasie trwania dzisiejszej sesji rady miasta, prezydent Krystian Kinastowski zdradził nazwiska osób, które zostaną powołane na stanowiska jego zastępców. Są to pedagog i trener Grzegorz Kulawinek oraz przedsiębiorca Mateusz Podsadny. - Zgodnie z deklaracjami, które padały podczas mojej kampanii wyborczej, do współpracy w Ratuszu zapraszam ludzi młodych, którzy są w stanie mnie wesprzeć - mówi prezydent Krystian Kinastowski. - Grzegorz Kulawinek zajmie się edukacją, sportem i kulturą. Do Mateusza Podsadnego należeć będą m.in. sprawy socjalne.

Objęcie stanowiska przez Grzegorza Kulawinka będzie oznaczało konieczność złożenia mandatu radnego, który powinna objąć Karolina Sadowska, sołtys Sulisławic.

Tekst: Tomasz Staszczyk, fot. faktykaliskie.pl