Aglomeracyjna profilaktyka

Program profilaktyki chorób płuc był przewodnim tematem piątkowego posiedzenia zarządu stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Samorządowcy o potrzebie badań rozmawiali z dyrektorem Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

Każdego roku w Polsce z powodu chorób płuc umierają tysiące osób. Te tragiczne statystyki poprawić mogą działania profilaktyki zdrowotnej. Takie jak wykonywanie prześwietleń RTG.

O możliwości realizacji takich badań dla mieszkańców południowej Wielkopolski debatowali dzisiaj samorządowcy, zasiadający w zarządzie stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Badania w każdej gminie może przeprowadzić personel szpitala w Wolicy, dojeżdżając do pacjentów w każdej gminie specjalnie wyposażonym pojazdem.

Decyzja o uruchomieniu programu profilaktycznego dyskutowana będzie jeszcze w gronie wszystkich samorządów wchodzących w skład aglomeracji.