Dwa biura połączyły się w wydział

W celu doskonalenia komunikacji Urzędu Miasta Kalisza z mieszkańcami, w strukturze kaliskiego magistratu, dwa biura zostały połączone w jeden Wydział Partycypacji i Komunikacji Społecznej. Jego naczelnikiem został Piotr Cieślak, dotychczasowy kierownik Biura Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej.

Nowy wydział połączył dwa dotychczasowe biura: Biuro Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej oraz Biuro Komunikacji Społecznej. Dzięki zmianie większy zespół osobowy będzie realizował zarówno zadania z zakresu budżetu obywatelskiego, inicjatywy lokalnej, jak i informowania mieszkańców o działaniach Miasta.

Jak podkreśla Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza, obecne zmiany mają na celu systematyczne doskonalenie organizacji pracy i struktury urzędu.
‒ Zależy nam na jeszcze lepszym komunikowaniu się z mieszkańcami, dostosowaniu systemu porozumiewania się Urzędu z kaliszanami do ich potrzeb.

Elżbieta Zmarzła,Rzecznik Prasowy