Hołd dla księdza Sieradzana

Społeczność Kalisza uczciła dziś pamięć księdza Józefa Sieradzana, zasłużonego kapelana w powstaniu warszawskim, długoletniego proboszcza Parafii pw. św. Gotarda, zaangażowanego w życie religijne miasta i diecezji, Prałata Honorowego Papieskiego.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy obelisku upamiętniającym ks. Józefa Sieradzana przy budynku Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Samorząd Miasta reprezentowali: Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz Mirosław Gabrysiak, wiceprzewodniczący Rady.

Hołd kapelanowi w powstaniu warszawskim oddali m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, służb mundurowych, stowarzyszeń, a także harcerze i społeczność placówki, której patronem jest ksiądz Sieradzan.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz przy ul. Częstochowskiej, by wziąć udział we mszy św. polowej, którą odprawił ks. prałat Andrzej Latoń, proboszcz Parafii pw. św. Gotarda.

Po eucharystii kwiaty na grobie ks. Józefa Sieradzana złożyli m.in. przedstawiciele Miasta Kalisza.

1 sierpnia o godz. 17, w ogrójcu OO. Jezuitów rozpocznie się główna uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta