Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza: Na końcu zawsze jest rachunek wyników

Grzegorz Sapiński, prezydent Miasta Kalisza, w szczerej rozmowie z Piotrem Gajdzińskim, dziennikarzem Rzeczpospolitej, na temat konieczności powiększenia miasta, przedsiębiorczości kaliszan, znaczenia społeczeństwa obywatelskiego.

"Zachowuję niezależność bez względu na to, z kim współpracuję. Nie raz to udowadniałem. Dla mnie, jako prezydenta Kalisza, najważniejsze jest dobro miasta i jego mieszkańców. Jeśli ktoś potrafi być członkiem partii, ale jednocześnie, odsuwając partyjne interesy na drugi plan, potrafi działać dla dobra miasta, to zawsze nam będzie po drodze. Natomiast, jeśli miałbym robić coś, z czym absolutnie nie zgadzam się, co nie służy miastu i jego mieszkańcom, a nawet jest z ich interesem sprzeczne, to zawsze odmówię.
Jednak w kampanii wyborczej coraz trudniej w Radzie Miasta o ludzi podobnej idei.
Podam przykład dosłownie sprzed kilku dni. Na ostatniej sesji radni wręcz zademonstrowali swoją partyjność, zagłosowali przeciwko rewitalizacji serca miasta, płyty Głównego Rynku, tylko dlatego, żeby jej rozpoczęcie teraz, na końcówce obecnej kadencji, nie było moim sukcesem. Zagrali politycznie i wyborczo, ale nie patriotycznie."

Zapraszam do przeczytania całego wywiadu z prezydentem Grzegorzem Sapińskim na łamach Życia Regionów Rzeczpospolitej.

Link do artykułu RP: Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza: Na końcu zawsze jest rachunek wyników

Elżbieta Zmarzła