Kaliski magistrat z otwartymi drzwiami

Za nami 2. edycja Drzwi Otwartych Urzędu Miasta Kalisza. Mieszkańcy miasta m.in. zwiedzali gmach ratusza, brali udział w konkursach i pozowali do pamiątkowego zdjęcia z prezydentem Grzegorzem Sapińskim.

Dlaczego zachęcaliśmy mieszkańców, żeby w sobotę, 13 października, przyszli do Ratusza i odwiedzili Biuro Obsługi Interesanta przy ulicy Kościuszki? - Wizyta w urzędzie najczęściej podyktowana jest koniecznością i, co tu kryć, większości interesantów szczególnie nie cieszy - mówił Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Chcemy udowodnić, że urząd nie jest taki straszny, jak go malują. warto przyjść i przekonać się, że urzędnicy to uśmiechnięci, przyjaźni ludzie, którzy zawsze służą pomocą mieszkańcom.

Kaliszanie chętnie odwiedzali dziś poszczególne wydziały urzędu, pozowali do pamiątkowych zdjęć z prezydentem Grzegorzem Sapińskim, brali udział w konkursach i zwiedzali gmach Ratusza z przewodnikiem, który przybliżał historię zabytkowego gmachu. Na dzieci czekały m.in. twórcze zajęcia przygotowane przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasiana. O pokazy taneczne zadbała Szkoła Tańca Sieraszewski. Mini koncert dał Zespół Kameralny Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia.

Na Drzwi Otwarte w kaliskim magistracie zaprosił mieszkańców Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk