Kalisz w piątce najlepszych samorządów!

Dzisiaj ogłoszono Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" 2022. To najbardziej prestiżowy i wiarygodny ranking w Polsce. Ma na celu wyłonić i nagrodzić samorządy, które dbają o zrównoważony rozwój miast i gmin, zapewniają jak najlepszy standard życia mieszkańców, a przy tym dbają o bezpieczeństwo finansowe jednostek.

- Cieszy mnie to wyróżnienie. Tym bardziej, że ranking „Rzeczpospolitej” uznawany jest za najbardziej obiektywny. Znaleźliśmy się wśród najlepszych samorządów w kraju, a to oznacza, że wykonywana na co dzień praca jest zauważalna i przekłada się na konkretne wskaźniki. Naszym, samorządu, zadaniem jest rozwijanie miasta, podnoszenie jakości życia mieszkańców, realizacja ich potrzeb w wielu dziedzinach: od zapewnienia miejsc pracy, przez mieszkalnictwo, edukację po ofertę kulturalną, sportową. W czasach kryzysu gospodarczego nie jest to łatwe zadanie. Chcemy żyć w przyjaznych, bezpiecznych, zielonych, nowoczesnych miastach. Taka jest wizja Kalisza i będziemy dalej ją realizować – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej".
Przed rokiem Kalisz uplasował się na 11. pozycji.

Tekst i zdjęcia: Kancelaria Prezydenta Miasta