Kalisz wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

11. miejsce zajął Kalisz w prestiżowym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w klasyfikacji miast na prawach powiatu. To już siedemnasta edycja zestawienia.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej”jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 17 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych na podstawie takich parametrów jak jakość życia mieszkańców i poziom usług publicznych, kwestię ochrony środowiska i proces zarządzania miastem.

- Rozwijamy Kalisz w zrównoważony sposób. Inwestujemy w zasób mieszkaniowy, drogi i edukację, odbetonowujemy i zazieleniamy miasto, rewitalizujemy śródmieście. Na dużą część tej inwestycji pozyskujemy środki zewnętrzne. Nasze działania procentują. Pozycja naszego miasta w rankingu to odzwierciedla. Kalisz cały czas jest wśród najlepszych - komentuje prezydent Krystian Kinastowski.

Zwycięzcą rankingu w kategorii miast na prawach powiatu zostały Gliwice. W rankingu ujęto 65 miast. Kalisz wyprzedził w nim m.in. Wrocław, Łódź, Konin, Olsztyn i Szczecin.

Jedenaste miejsce Kalisza to najwyższa lokata w ostatnich kilku latach. W ubiegłym roku nasze miasto sklasyfikowano na 21. miejscu.

Dodał: Juliusz Kowalczyk