Kaliszanie za poszerzeniem Kalisza

Znamy wyniki konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic Miasta Kalisza.

Konsultacje ruszyły 3 września i trwały do 28 września br. Odbywały się równocześnie z głosowaniem nad Budżetem Obywatelskim, aby nie generować dodatkowych kosztów. Wszyscy mieszkańcy Kalisza mogli oddać głos w 26 punktach na terenie miasta. W ankiecie trzeba było dopowiedzieć na pytania: Czy jesteś za zmianą granic Miasta Kalisza polegającą na włączeniu do Miasta Kalisza:
1) z Gminy Nowe Skalmierzyce – części obszaru sołectwa Boczków i obszaru sołectwa Mączniki;
2) z Gminy Gołuchów – obszaru sołectwa Kościelna Wieś I;
3) z Gminy Blizanów – obszaru sołectwa Pawłówek i obszaru sołectwa Warszówka;
4) z Gminy Żelazków – obszaru sołectwa Kokanin, Niedźwiady, części obszaru sołectwa Kolonia Skarszewek, obszaru sołectwa Wojciechówka, obszaru sołectwa Pólko i obszaru sołectwa Szosa Turecka;
5) z Gminy Opatówek – obszaru sołectwa Nędzerzew, obszaru sołectwa Szałe i obszaru sołectwa Zduny;
6) z Gminy Godziesze Wielkie – obszaru sołectwa Borek, obszaru sołectwa Wolica i obszaru sołectwa Żydów?

Każdy mieszkaniec mógł zaznaczyć w odpowiedniej rubryce jedną z trzech możliwości: „Jestem za”, „Jestem przeciw”, „Wstrzymuję się”.
Jak wynika z danych zebranych przez Wydział Partycypacji i Komunikacji Społecznej w konsultacjach wzięło udział 847 osób. W załącznikach przedstawiamy szczegółowe wyniki, oznaczające, że mieszkańcy Kalisza widzą Kalisz większy i bogatszy o sąsiednie sołectwa lub ich części, historycznie związane z naszym miastem.