Miasto i Gmina Pleszew od stycznia w SAKO

Rada Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska zdecydowała dziś o przyjęciu Miasta i Gminy Pleszew do grona stowarzyszonych samorządów.

Gratulacje obecnemu na posiedzeniu rady burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi złożył m.in. Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Zgodę na przystąpienie do stowarzyszenia wyraziła wcześniej Rada Miejska w Pleszewie. Powiązania społeczne, gospodarcze i przestrzenne Miasta i Gminy Pleszew z obszarem Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego zostały potwierdzone w badaniu pod nazwą "Kształtowanie powiązań funkcjonalnych Pleszewa i jego otoczenia na tle procesów społeczno-gospodarczych w regionie".

Ponadto podczas dzisiejszego posiedzenia członkowie Rady zapoznali się m.in. z diagnozą sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, która powstała na potrzeby opracowania Strategii rozwoju aglomeracji do 2030 roku. Powołano również zespół roboczy do spraw wdrażania projektu "Prosto i kropka" w jednostkach samorządu terytorialnego, Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz w biurze stowarzyszenia, który służy propagowaniu i stosowaniu idei prostego języka.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Kancelaria Prezydenta Miasta