Miasto Kalisz i powiat wspólnie o bezpieczeństwie

Trwają obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Wspólnej dla Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego.

Obradom przewodniczą: starosta Krzysztof Nosal, Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza oraz wicestarosta Zbigniew Słodowy.

Na wstępie nowi członkowie komisji – radni Rady Miasta Kalisza Karolina Sadowski i Roman Piotrowski oraz radny Rady Powiatu Kaliskiego Wincenty Nowak - odebrali powołania z rąk wiceprezydenta Mateusza Podsadnego i starosty Krzysztofa Nosala.

Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kaliszu oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu przedstawili ocenę stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie Kalisza i powiatu.

Omówione zostały także budżety Miasta Kalisza i powiatu na 2019 rok dotyczące nakładów na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową.

Zebrani zapoznali się z „Programem zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2020 – 2023 dla Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego”.