Miasto Kalisz liderem w zakresie profilaktyki grypy

W uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia, Miasto Kalisz zostało wyróżnione tytułem "Lidera w zakresie profilaktyki grypy". Pamiątkową statuetkę odebrał dziś w Warszawie wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy co roku nagradza samorządy realizujące programy zdrowotne w dziedzinie profilaktyki grypy. W tegorocznej edycji konkursu w gronie laureatów znalazło się Miasto Kalisz.

Nagrody wręczono dziś podczas XI Debaty Ekspertów Flu Forum 2019, która odbyła się dziś w Sali Kolumnowej Sejmu.

Debata Flu Forum odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, którego celem jest budowanie świadomości Polaków w zakresie zagrożeń wynikających z grypy i jej powikłań. Spotkanie jest okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów medycznych, przedstawicieli instytucji państwowych, towarzystw medycznych oraz wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz upowszechniania profilaktyki grypy w Polsce.

Patronat nad spotkaniem objął Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Oprac. Katarzyna Ciupek