O przyszłości Aglomeracji

Prezydent Krystian Kinastowski, Krzysztof Nosal – starosta kaliski oraz Józef Podłużny – wójt gminy Godziesze Wielkie rozmawiali dzisiaj o przyszłych inwestycjach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Samorządowcy dyskutowali dzisiaj przede wszystkim o wydatkowaniu środków unijnych.

- Stojąc na progu nowej perspektywy unijnego finansowania, musimy rozważnie zaplanować realizację inwestycji z ich udziałem. Naszym priorytetem jest zrównoważony rozwój całego obszaru Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej – tłumaczy prezydent Krystian Kinastowski.

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska tworzą 24 jednostki samorządu terytorialnego – gminy i powiaty – w obszarze funkcjonalnym ośrodka regionalnego Kalisza z Ostrowem Wielkopolskim.

Tekst i zdjęcia: Kancelaria Prezydenta Miasta