Ostatnie pożegnanie prezydenta Alfreda Kaczmarka

Ostatnie pożegnanie Alfreda Kaczmarka - prezydenta Kalisza w latach 1975-1979 - odbyło się dziś w kościele pw. św. Gotarda.

Alfred Kaczmarek zmarł w ostatni czwartek, 10 stycznia. Dziś w kościele pw. św. Gotarda odbyło się nabożeństwo żałobne, w którym uczestniczyła m.in. delegacja kaliskich samorządowców. - Pan Alfred Kaczmarek pełnił funkcję prezydenta miasta w latach 1975-1979 - wspominał zmarłego prezydent Krystian Kinastowski. - Jak ważny był to czas dla rozwoju miasta, najlepiej zaświadczą fakty: w tym właśnie okresie Kalisz stał się siedzibą województwa, a powierzchnia miasta powiększyła się o 50 kilometrów kwadratowych. Z ruchu kołowego wyłączono centrum, wybudowano Hotel Orbis-Prosna. Pan Alfred Kaczmarek był inicjatorem budowy Domu Kombatanta, który służy mieszkańcom do dziś. Współtworzył historię miasta, której my dzisiaj jesteśmy kontynuatorami. Cześć Jego pamięci!

Alfred Kaczmarek miał 90 lat. Były prezydent Kalisza spoczął na Cmentarzu Komunalnym.

Oprac. i fot. Tomasz Staszczyk