Pamięci bohaterów obrony Westerplatte

Kaliszanie uczcili pamięć bohaterów obrony Westerplatte. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i apelu przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli kwiaty i zapalili znicze pamięci przy pomniku Bohaterów Westerplatte.

W imieniu społeczności Kalisza wieniec kwiatów złożyli: Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Hołd obrońcom ostoi polskości w Wolnym Mieście Gdańsku oddali także: kaliscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, gminnych i powiatowych; reprezentanci środowisk kombatanckich i służb mundurowych, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież z kaliskich szkół.

Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej "Gród nad Prosną" pod dyrekcją Wojciecha Zielezińskiego.

Posterunek honorowy wystawił 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk im. gen. bryg. Stanisława Taczaka. Apel pamięci przygotowali przedstawiciele V LO im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu.

Następnie uczestnicy obchodów wzięli udział w mszy świętej, która została odprawiona w kościele parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek