Powiat Kaliski świętował

W sobotę, w hali widowiskowo-sportowej w Liskowie spotkali się przyjaciele Powiatu Kaliskiego. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli samorządu Miasta Kalisza.

Gospodarze wieczoru: Krzysztof Nosal, starosta kaliski oraz Jan Adam Kłysz, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego, podsumowali dotychczasowe działania oraz przedstawili plany na przyszłość. Święto Powiatu Kaliskiego to także moment uhonorowania postaci, które wnoszą realny wkład w rozwój regionu i zasługują tym samym na szczególne uznanie. Podczas uroczystości wręczono medale "Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego" oraz statuetki: "Osobowość Powiatu Kaliskiego" i "Przyjaciel Powiatu Kaliskiego".

- Powiat Kaliski to ważny i silny partner Miasta Kalisza w różnych obszarach. Dziękujemy za dobrą współpracę m.in. w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Niech Państwa działania przynoszą wymierne efekty mieszkańcom powiatu i całej aglomeracji - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Uroczystość zakończył występ artystyczny.

Wśród uczestników Święta Powiatu Kaliskiego byli również m.in. wiceprezydenci Kalisza: Grzegorz Kulawinek, Mateusz Podsadny oraz Mirosław Gabrysiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza

Oprac. Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Michał Marszałkowski/Mateusz Bartkowiak/Marta Wolarz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu