Powstanie Komunalny Związek Transportu Publicznego

Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Kalisza, na wniosek prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wyraziła wolę utworzenia przez Miasto Kalisz wraz z Powiatem Kaliskim oraz Gminami powiatu kaliskiego Komunalnego Związku Transportu Publicznego. Ma on zapewnić publiczny transport zbiorowy na terenie gmin i powiatów, należących do związku, pozyskując na ten cel dofinansowanie.

Podejmowane działania będą obejmowały zarówno planowanie rozwoju transportu, jak i zarządzanie istniejącymi liniami komunikacyjnymi poprzez uzupełnienie kaliskiej komunikacji miejskiej i stworzenie dodatkowej równolegle działającej komunikacji o charakterze komunikacji podmiejskiej.

W skład związku mają wejść: Powiat Kaliski, okoliczne Gminy oraz Miasto Kalisz.

W ramach Związku Powiatowo-Gminnego możliwe będzie składanie wniosków do Wojewody Wielkopolskiego o dopłatę do organizowanej przez związek komunikacji autobusowej.

Oprac. Katarzyna Ciupek, fot. Magdalena Furmaniak - Kancelaria Prezydenta Miasta