Sejmowa podkomisja z wizytą w Kaliszu

Dzisiaj w Kaliszu gości Podkomisja stała do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. Tematem konferencji, w której biorą udział samorządowcy z Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, są doświadczenia samorządów z dotychczasowego wydatkowania funduszy europejskich oraz oczekiwania wobec Umowy partnerstwa do 2027 roku.

Posiedzenie podkomisji odbyło się w Akceleratorze Kultury – nowo powstałej instytucji , która została stworzona przy wsparciu środków unijnych. Gospodarzem spotkania był Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza, szef Zarządu Stowarzyszenia AKO.
Podkomisję stałą do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej reprezentowali posłowie: Kazimierz Gołojuch, przewodniczący Komisji
jego zastępca Jacek Czerniak oraz Andrzej Grzyb, Piotr Polak, Tadeusz Zwiefka.
Gośćmi konferencji byli posłanka Karolina Pawliczak i poseł Mariusz Sebastian Witczak, członkowie Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Maria Leśniak, zastępca dyrektora Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Samorząd Wielkopolski reprezentował wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Liczne grono stanowili samorządowcy z AKO.
Prezydent Krystian Kinastowski omówił inwestycje i projekty zrealizowane w minionych latach przy wsparciu środków unijnych.

Po zakończeniu obrad parlamentarzyści spacerem przeszli przez miasto, by zobaczyć zakończone i realizowane inwestycje dofinansowane ze środków UE.
Po południu członkowie komisji pojadą do Opatówka oraz do Gminy Godziesze.

Tekst: Iwona Cieślak, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta