Uroczysta sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

W poniedziałek, 10 czerwca, w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się X Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z okazji 30-lecia Wyborów Czerwcowych 1989. Władze Miasta Kalisza podczas uroczystości reprezentował wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Jednym z punktów programu był wykład gościa specjalnego - Jerzego Stępniam Prezesa Trybunału Konstytucyjnego w latach 2006-2008, pt. „4 czerwca - Droga do Wolności”.

– Dziś świętujemy wspólnie 30-lecie Wyborów Czerwcowych, dzięki którym Polska zyskała wolność i niezależność. W takim duchu współpracujemy także w ramach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, z wzajemnym poszanowaniem, szacunkiem dla tradycji, podejmując działania na rzecz rozwoju całego regionu – mówił Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza. – Naszym Przyjaciołom gratuluję dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałego rozkwitu miasta i realizacji wszelkich zamierzeń, nam wszystkim – mieszkańcom Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej – dobrej sąsiedzkiej współpracy i wielu wspólnie realizowanych projektów.

Oprac. Katarzyna Ciupek, zdjęcie: https://www.facebook.com/prezydent.beata.klimek/