Z gminami o komunikacji

Trwa przygotowywanie zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej w Kaliszu. Część z nich – tych dotyczących linii podmiejskich – dotyczy także podkaliskich gmin. Dzisiaj o przyszłych zmianach władze Kalisza rozmawiały z przedstawicielami okolicznych samorządów.

Spotkanie otworzyła prezentacja Marcina Gromadzkiego z firmy Public Transport Consulting, która w listopadzie 2021 roku przeprowadziła kompleksowe badania ruchu pasażerskiego. Na podstawie pozyskanych danych przygotowywane są zmiany w rozkładzie jazdy.

Włodarzom gmin, obsługiwanych przez Kaliskie Linie Autobusowe przedstawiono proponowane rozwiązania w kontekście nowego rozkładu jazdy, który przygotowywany jest także z myślą o wprowadzeniu dla mieszkańców bezpłatnej komunikacji.

Nowy rozkład jazdy od połowy czerwca będzie konsultowany z kaliszanami.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza