Z pasją po zdrowie

Przemarsz uczniów z kaliskich szkół uroczyście zainaugurował kolejną edycję Tygodnia Zdrowia pod hasłem "Z pasją po zdrowie". Przed ratuszem przybyłych przedszkolaków z transparentami promującymi zdrowy styl życia oraz młodzież z kaliskich szkół przywitał Mateusz Podsadny, wiceprezydent miasta Kalisza.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Kaliszu oraz Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Honorowy patronat nad imprezą objął Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. Współorganizatorami prozdrowotnych działań są Straż Miejska Kalisza, Oddział Regionalny PCK w Kaliszu oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

„Tydzień Zdrowia 2019” będzie trwał od 1 do 5 kwietnia 2019 roku. Będą w nim uczestniczyć dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Kalisza.