Zmarł dr Kazimierz Rogacki

Nie żyje dr Kazimierz Rogacki, były radny Rady Miasta Kalisza, znany i ceniony lekarz. Za swoje dokonania został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, odznaką Zasłużony dla Miasta Kalisza.

Kazimierz Rogacki - urodził się 25 marca 1929 r. w Kaliszu. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Kaliszu (1949) oraz z wyróżnieniem studia na Akademii Medycznej w Poznaniu (1955). Uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej I i II stopnia (1959, 1963) oraz medycyny społecznej (1978), a w 1975 r. tytuł doktora nauk medycznych.

Pracował jako chirurg w: Szpitalu Miejskim im. Strusia w Poznaniu, Szpitalu Miejskim im. Przemysława II w Kaliszu (m.in. ordynator oddziału chirurgicznego), Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (ordynator oddziału chirurgicznego). W latach 1978-1987 był specjalistą wojewódzkim w dziedzinie chirurgii ogólnej. Wykładowca w Szkole Pielęgniarek w Kaliszu (1960-1966) oraz na licznych kursach chirurgicznych w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu (w tym kursy metodyczne ordynatorskie i dydaktyczne). Opublikował 14 artykułów z dziedziny chirurgii w: „Pamiętnikach Zjazdowych Lekarzy Ziemi Kaliskiej”, „Polskim Przeglądzie Chirurgicznym”, „Zeszytach Naukowych Kaliskiego Towarzystwa Lekarskiego”.

Członek: Towarzystwa Chirurgów Polskich, Kaliskiego Towarzystwa Lekarskiego, inicjator i założyciel Regionu Wielkopolskiego, a następnie Poznańsko-Kaliskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (m.in. przewodniczący Zarządu Regionu), członek Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej (1990-1993) i radny Rady Miejskiej Kalisza (1994-1998). Odznaczony m.in. Medalem 30-lecia PRL (1974), Medalem 40-lecia PRL (1984), Złotym Krzyżem Zasługi (1987), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1996), odznaką Zasłużony dla Miasta Kalisza (2001).

Pogrzeb odbędzie, 15 czerwca, o godz. 11.00 w Kościele oo. Franciszkanów.

Źródło: Archiwum Państwowe w Kaliszu