Życzenia Prezydenta Miasta Kalisza z okazji Święta Policji

Święto Policji to szczególna okazja by wyrazić szacunek za codzienną, trudną, niebezpieczną i wymagającą służbę. Dla dorobku współczesnej Policji wielkie znaczenie ma jej historia, sięgająca 1919 roku, kiedy rodziła się niepodległość Polski, a w niej tworzyła Policja Państwowa.

W tak szczególnej chwili, z okazji 99. rocznicy powstania polskiej Policji a także w dniu Święta Policji, życzę funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym kolejnych sukcesów, satysfakcji, realizacji zawodowych zamierzeń i planów oraz należnego uznania społecznego, by Policjanci poświęcający się dla dobra innych mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
W życiu osobistym i rodzinnym życzę zdrowia, pomyślności oraz realizacji planów i marzeń. Szczególne słowa uznania kieruję do tych wszystkich Policjantek i Policjantów, którzy wypełniając powierzone obowiązki służbowe, nie będą mogli uczestniczyć w uroczystych obchodach w dniu 26 lipca 2018 r.

Grzegorz Sapiński
Prezydent Miasta Kalisza