Życzenia Prezydenta Miasta Kalisza z okazji święta Wojska Polskiego

Z okazji święta Wojska Polskiego życzę żołnierzom i wszystkim pracownikom wojska, by służba Ojczyźnie przynosiła Państwu satysfakcję zawodową i osobistą oraz zasłużone uznanie.

Pragnę pozdrowić żołnierzy pełniących służbę poza granicami Polski, doceniając Państwa wysiłki, życzę wytrwałości oraz szczęśliwego powrotu do domów. Składam też najlepsze życzenia kombatantom oraz żołnierzom rezerwy i tym, którzy przeszli już w stan spoczynku. Nie zapominam o poległych i pamięci dla ich ofiary.

W polskiej historii dość jest przykładów i świadectw pełnych chwały i obfitych w krew. Dlatego, choć mamy dziś szczęście żyć w kraju wolnym od wojen, nie możemy zapominać, jak krucha jest wolność, jak łatwo ją stracić i jak trudno odzyskać. Cieszmy się wszyscy niepodległością.

Grzegorz Sapiński
Prezydent Miasta Kalisza