Aglomeracyjna Senioriada

Seniorzy z regionu w minioną sobotę świętowali Aglomeracyjny Dzień Seniora i Zdrowia. Wydarzenie wpisywało się w obchody Światowego Dnia Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi

Główne obchody aglomeracyjnej senioriady zorganizowano przed starostwem powiatowym w Kaliszu. Poprzedził je jednak wspólny przemarsz od teatru przez centrum miasta. Piknik obfitował w atrakcje. Było miasteczko zdrowia Akademii Kaliskiej, występy artystyczne i zabawy międzypokoleniowe. Na zakończenie dla wszystkich uczestników imprezy zagrał Big Band Po Godzinach.

Seniorów odwiedziło wielu przedstawicieli władz lokalnych, regionalnych i centralnych z minister Marleną Maląg i prezydentem Krystianem Kinastowskim na czele. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Tekst i zdjęcia: Juliusz Kowalczyk - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza