Działania senioralne - spotkanie z władzami miasta

Z przedstawicielami ośmiu stowarzyszeń spotkali się prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Mateusz Podsadny. Rozmawiali o planowanych inwestycjach, profilaktyce zdrowotnej oraz nowych programach wspierających.

Spotkanie odbyło się w pomieszczeniu, w Urzędzie Miasta Kalisza, przy ul. Kościuszki 1A, specjalnie przeznaczonym dla kaliskich seniorów.

Seniorzy to bardzo aktywna grupa mieszkańców Kalisza. Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych - w ramach Referatu Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej - prowadzi działania na rzecz seniorów: przygotowuje, promuje i realizuje ofertę dla seniorów, działa na rzecz wzrostu uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym Kalisza, organizuje i koordynuje ważne wydarzenia m. in.: Senioriadę, Spartakiadę, wykłady, warsztaty dla seniorów, tworzy i realizuje projekty związane z aktywizacją seniorów, wspiera i promuje inicjatywy senioralne, udziela informacji o działalności na rzecz osób starszych, integruje środowisko senioralne.

Kaliscy seniorzy mogą korzystać z niżej wymienionych usług, akcji oraz programów w 2022 roku:
• Treningi Tai Chi i Qigong dla Seniorów
• Złota Rączka dla Seniora
• Gimnastyka dla Seniora
• Spartakiada dla Seniora
• Mycie okien dla Seniora 75+
• Białe Soboty
• Biuletyn dla kaliskich Seniorów
• Nieodpłatna pomoc prawna
• "Pudełko życia"
• Kaliska Karta Senior
• Wykłady dla seniorów z cyklu „Zdrowie dla Kalisza”
• Program wczesnego wykrywania raka jelita grubego
• Biblioteka dla Seniora – Tom w dom
• Bezpłatna aplikacja – SOS Dobry Sygnał

Po szczegółowe informacje starszych mieszkańców zapraszamy do Urzędu Miasta, (ul. Kościuszki 1a) do pokoju 112 , tel. 62 504 97 33. Tutaj pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych pomogą Wam załatwić wszystkie urzędowe sprawy, poinformują o dedykowanych seniorom działaniach.

Dodała: Agnieszka Pawełczyk - Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych