Irena Gryskowska najstarszą mieszkanką Kalisza

Z okazji Dnia Kobiet prezydent Krystian Kinastowski przekazał serdeczne życzenia dla nestorki na ręce jej córki – Bożeny Kubickiej. Pani Irena w tym roku skończy 107 lat.

Jej recepta na długowieczność to: miłość najbliższych, pogoda ducha i życzliwość dla świata.

Jadwiga Irena Gryskowska urodziła się 10 września 1917 roku w Złoczewie koło Sieradza. Od 1936 roku mieszka w Kaliszu. Była uczestniczką i świadkiem wielu historycznych wydarzeń, burzliwych dziejów naszego miasta, kraju.

Niemal przez całe życie mieszka w śródmieściu. Razem z mężem wychowała sześcioro dzieci, których miłością jest otoczona do dzisiaj. Doczekała się 10 wnucząt i 17 prawnucząt.
Przez lata cieszyła się dobrym zdrowiem, do 103. roku życia sprawnie pokonywała schody na drugie piętro.

– Pani Irenie i kaliszankom życzę wszystkiego, co najlepsze! - mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Dodała: Katarzyna Ciupek, zdjęcie: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta oraz archiwumrodzinne pani Gryskowskiej