Warsztaty Czas na Seniora

Miasto Kalisz to pierwsza gmina, w której rozpoczęto warsztaty: Czas na seniora w Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Dwudniowe warsztaty składały się między innymi z pięciu zagadnień: Świadomy Senior - Mój potencjał na plus, Budujemy komunikatywność, pewność siebie i asertywność, Aktywny Senior, Obywatelski Senior oraz Giełda usług dla Seniorów. Największym urozmaiceniem była niewątpliwie praca przed kamerą. W zajęciach z kaliskimi seniorami  aktywnie uczestniczył Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny.
Po przeprowadzeniu 21 warsztatów na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej zorganizowana zostanie konferencja podsumowująca realizację projektu. Powstanie również szczegółowy raport do wykorzystania przez inne polskie samorządy oraz przez Seniorów z całego kraju.

Dodała Agnieszka Pawełczyk