Mycie okien dla seniora

Od kwietnia kaliszanie w wieku 75+ korzystają z bezpłatnej usługi mycia okien. Do tej pory umyto 261 okien o łącznej powierzchni 951,5 m2.

Z usługi mogą korzystać kaliszanie - seniorzy, którzy mają co najmniej 75 lat, są osobami zamieszkującymi i prowadzącymi gospodarstwo domowe samotnie lub zamieszkującymi z drugą osobą, która spełnia kryteria wiekowe, jest niepełnosprawna, długotrwale chora, niesamodzielna.

Mycie okien jest realizowane na terenie miasta, w miejscach zamieszkania seniorów. Usługa obejmuje umycie szyby z obydwu stron, ram okiennych i parapetów. Podczas czyszczenia nie są zdejmowane firany, zasłony, rolety i żaluzje. Firma myjąca okna zapewnia środki czystości, wykwalifikowaną kadrę pracowników, a także przenośny sprzęt gwarantujący prawidłowe i bezpieczne wykonanie usługi.

Seniorzy mogą zgłosić zapotrzebowanie na usługę jednorazowo w okresie realizacji projektu pod nr tel.: 792 763 202 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00.

Mycie okien odbywa się dwa dni w tygodniu po osiem godzin dziennie w godz. od 8:00 do 16:00.
Czas oczekiwania zależy od aktualnej liczby zgłoszeń.

Z programu będzie można skorzystać do 30 listopada lub do wcześniejszego wyczerpania środków przeznaczonych na realizację projektu.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta