O seniorach i dla seniorów. Nowy program w Telewizji Kalisz

Promowanie pozytywnych i aktywnych seniorów, a także najważniejsze wiadomości, porady i wskazówki dla kaliszan w wieku 60+. To główna idea nowego programu, które Miasto realizuje przy współpracy z Telewizją Kalisz. Dwa razy w tygodniu na antenie naszej lokalnej telewizji i w internecie można zobaczyć „Seniora na Medal” i „Senior-Flesz”.

Dla wielu kaliskich seniorów Telewizja Kalisz jest głównym źródłem informacji o naszym mieście. To szczególnie ważne w czasach epidemii, by osoby starsze miały dostęp do wiadomości, które bezpośrednio dotyczą ich spraw. Stąd też ten program „Senior na Medal”, bo w Kaliszu takich osób "na medal" nie brakuje. Własną postawą i życiową energią udowadniają, że jesień życia nie musi być ani smutna ani nudna.

W programie, oprócz wywiadu z bohaterem odcinka, można znaleźć też przydatne informacje – najważniejsze wiadomości dla osób w wieku 60+, porady, sprawy związane z opieką medyczną i społeczną, profilaktyką zdrowotną, aktywnością fizyczną i intelektualną seniorów, a ponadto komunikaty o usługach i ofercie dla Seniorów Miasta Kalisza oraz innych instytucjach publicznych.

W pierwszym odcinku mogliśmy zobaczyć wywiad z Teresą Maciejewską, założycielką Stowarzyszenia pod Lasem, która integruje seniorów z osiedla Winiary. Widzowie mogli również przekonać się, jak wygląda realizacja miejskiego programu „Złota rączka” – fachowa pomoc dla seniorów w drobnych naprawach, wysłuchać wywiadu z lekarzem rodzinnym dotyczącym koronawirusa.

Ekipa Telewizji Kalisz udostępnia nr telefonu, pod którym można zgłaszać swoje propozycje tematów prezentowanych w programie.  - 573 950 125

Senior na Medal” – emisja we wtorki o 17:30, po Magazynie Miejskim. W sieci Multimedia Polska kanał 232 w dekoderach ADB, a w modułach CAM i pozostałych - kanał 140. Powtórki: w środy i czwartki o tej samej porze, a także w paśmie porannym 7.30 i 9.30.

Senior Flesz” – najważniejsze wiadomości dla seniorów w skrócie; emisja w piątki po Magazynie Miejskim 17:30; powtórki w soboty.

Dodała: Agnieszka Pawełczyk