Pakiet Seniora

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu przygotował Pakiet szkoleniowy SENIORA

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu od 2018 roku organizuje szkolenia dla przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Gminnych Rad Seniorów z całej Wielkopolski.

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną w kraju i brak możliwości przeprowadzenia przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu spotkania Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz szkolenia Gminnych Rad Seniorów w 2020 roku w dotychczasowej formie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu przygotował pakiet szkoleniowy SENIORA.

Propozycja tematów szkoleniowych została przygotowana na podstawie analizy badania ankietowego przeprowadzonego wśród wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Rad Seniorów w zakresie wsparcia merytorycznego w realizacji zadań. Wybrano pięć tematów, które były najczęściej wskazywane:

- Pozyskiwanie środków finansowych na realizację projektów.
- Narzędzia do prowadzenia spotkań on-line.
- Trening pamięci
- Aktywność fizyczna
- Wsparcie seniorów czasie epidemii.

Pakiet Seniora dostępny jest  na stronie https://rops.poznan.pl/pakiet-seniora/

Dodała: Agnieszka Pawełczyk - Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych