Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych

Aktywność osób w starszym wieku jest bardzo ważna dla każdego społeczeństwa. Jednych z większych i prężniej działających w naszym mieście stowarzyszeń, skupiających seniorów, jest Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kaliszu.

Strukturze organizacji w naszym mieście działa 230 osób. Jego członkowie aktywnie biorą udział w życiu miasta, uczestniczą w rajdach turystycznych i zawodach strzeleckich. Prezesem stowarzyszenia od 14 lat jest Zbigniew Gąsiorek, były rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kaliszu.

Podczas dzisiejszego spotkania w ratuszu, Zbigniew Gąsiorek i prezydent Krystian Kinastowski rozmawiali o potrzebach kaliskich seniorów oraz możliwościach współpracy samorządu z policyjnymi emerytami i rencistami. Włodarz Kalisza otrzymał także od Zbigniewa Gąsiorka okolicznościowy medal z okazji XXX-lecia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Tekst i zdjęcie: Juliusz Kowalczyk - Kancelaria Prezydenta Miasta