Warsztaty i prelekcje dla seniorów

Kaliski Klub Amazonki zaprasza na zajęcia dla seniorów w ramach projektu mającego na celu aktywizację psychiczną i fizyczna oraz edukację zdrowotną osób w wieku emerytalnym.

W zajęciach mogą brać udział mieszkańcy Kalisza, którzy są w wieku emerytalnym oraz nie należą do żadnej organizacji senioralnej.

W ramach projektu zaplanowano:
- warsztaty plastyczne (malarstwo, quilling, decoupage),
- spacery krajoznawczo-historyczne po Kaliszu oraz prelekcje z historii Kalisza,
- prelekcje na temat zdrowego stylu życia,
- wykłady na temat roli pszczół w środowisku,
- wyjścia na imprezy kulturalne w Kaliszu (bilety wstępu częściowo odpłatne przez uczestników projektu),
- gimnastykę w wodzie w Aquaparku.
- spacery z kijkami nordic-walking,
- piknik integracyjny.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie klubu przy ul. Staszica 28a.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: amazonkikalisz@wp.pl lub telefonicznie nr tel. 786-056-253.

Kaliski Klub „Amazonki” otrzymał dotację na ten cel w ramach ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Kalisza konkursu ofert na wsparcie wykonywania zadania publicznego aktywizacja psychiczna i fizyczna oraz edukacja zdrowotna osób w wieku emerytalnym.

Dodała: Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta