Siatkarki Energa MKS-u Kalisz wracają do rozgrywek

Długo problemy związane z pandemią koronawirusa, kwarantannami i izolacjami omijały kaliski zespół, jednak szczęście nie mogło trwać wiecznie. W końcu, po kolejnych badaniach, w zespole pojawiły się przypadki zarażenia. Teraz, po okresie kwarantanny i powrocie do treningów, Energa MKS Kalisz wraca na ligowy parkiet i 21 listopada zagra na wyjeździe z DPD Legionovią Legionowo.

W związku z kwarantanną zespołu odwołane zostały mecze z Grotem Budowlanymi Łódź i Chemikiem Police. Do meczu z czwartym zespołem poprzedniego sezonu kaliszanki przygotowują się od środy.

W siedmiu rozegranych do tej pory meczach siatkarki Energa MKS-u zdobyły 13 punktów wygrywając 5 razy, co w tej chwili daje im 5. miejsce w tabeli TAURON Ligi. W obecnie trwającym sezonie przywiązywanie się do miejsc na tym etapie rozgrywek może być błędne. Rozgrywający mecze z największą regularnością lider tabeli, Developres SkyRes Rzeszów, rozegrał aż 10 spotkań, po drugiej stronie znajduje się kaliska drużyna, od której mniej rozegranych spotkań ma tylko Chemik Police.

Dobrą formę Energa MKS-u na początku sezonu poza zdobyczą punktową potwierdzają również rankingi indywidualne. Przed przymusową przerwą od spotkań w czołówce rankingu punktujących (93) i blokujących (18) znajdowała się Weronika Centka, natomiast na drugim miejscu w rankingu przyjmujących (67%) znajduje się Justyna Łysiak.

Mecz w Legionowie rozpocznie się 21 listopada o godzinie 16. Niestety, tym razem transmisji ze spotkania kaliszanek nie przewidział Polsat Sport, oficjalny nadawca rozgrywek TAURON Ligi.

Energa MKS Kalisz