27. rocznica utworzenia Straży Miejskiej w Kaliszu

Podczas uroczystej odprawy służbowej z okazji święta Straży Miejskiej Kalisza, w dniu 1 września 2018 r. zostały wręczone odznaczenia resortowe Krzyże Zasługi dla Straży Miejskich i Gminnych, porządku publicznego i bezpieczeństwa osób, Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej, odznaki okolicznościowe oraz awanse na wyższe stanowiska służbowe także odznaki okolicznościowe za 25 lat służby.

Prezydent Miasta Kalisza, Grzegorz Sapiński oraz Komendant Straży Miejskiej, Dariusz Hybś odznaczyli Krzyżami Zasługi: starszego inspektora Janusza Lisa, funkcjonariusza Straży Miejskiej Kalisza, starszego inspektora Andrzeja Plesnera, funkcjonariusza Straży Miejskiej Kalisza, inspektora Dariusza Bieńka, Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, młodszego brygadiera Sławomira Kotońskiego, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, księdza mgr. Lic. Jacka Andrzejczaka, Dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej.

Komendant Straży Miejskiej Dariusz Hybś podziękował strażnikom i pracownikom Straży Miejskiej za wzorową służbę w ochronie porządku publicznego. Podkreślił bardzo dobrą współpracę z innymi służbami mundurowymi.

Prezydent Miasta Kalisza, Grzegorz Sapiński przekazał najserdeczniejsze życzenia wszystkim odznaczonym, awansowanym i mianowanym oraz ich rodzinom. Mając na względzie specyfikę służby i rolę w pełnieniu zaszczytnej misji stróża prawa w utrzymaniu porządku w mieście, wyraził przekonanie, że wszystkie te działania służą miastu i jego mieszkańcom i będą służyć nadal.

Podczas uroczystości, nagrodzono uczestników konkursu plastycznego ,,Jesteśmy z naturą blisko bo dbamy o środowisko” organizowany przez wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska urzędu Miasta Kalisza. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy uznania.

Tekst: Joanna Kempa, zdjecia Łukasz Wolski