Badanie na koronawirusa - od 7 maja rejestracja

Od 11 do 15 maja w godzinach od 10:00 do 19:00 mieszkańcy, którzy uznają to za zasadne, będą mogli poddać się badaniu na obecność zakażenia koronawirusem. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Punkt poboru prób na obecność koronawirusa stanie przy ulicy Łódzkiej 19-29, na parkingu przed Stadionem Miejskim. Badanie odbywać się będzie bez konieczności opuszczania samochodu przez osobę poddającą się mu. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku gdyby test dał wynik pozytywny, informację taką otrzyma także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (Sanepid).

Od czwartku 7 maja, w godzinach od 08:00 do 16:00 można telefonicznie rejestrować się na badanie pod numerem +48 61 6568075. W sobotę i niedzielę rejestracja możliwa w godzinach 10:00-16:00.

Punkt pobrań jest organizowany przez 124. Batalion Lekkiej Piechoty ze Śremu, wchodzący w skład 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej we współpracy z wojewodą wielkopolskim i służbami sanitarnymi. Miasto zabezpiecza miejsce, zaplecze techniczne, wygrodzenie i oznakowanie strefy, sanitariaty, kontenery na odpady.

- Żołnierzom i pracownikom Sanepidu zapewnimy posiłki, a funkcjonariuszom spoza Kalisza również zakwaterowanie – informuje prezydent Krystian Kinastowski.

Każdy pojazd, którym przyjedzie osoba badana, przed opuszczeniem punktu zostanie odkażony.

Tekst: Iwona Cieślak, zdjęcia: 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej