Blisko milion dla Kalisza na walkę z koronawirusem

Miasto Kalisz znalazło się na liście rankingowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu i tym samym zostało uwzględnione w przyznaniu środków w kwocie 992.444,40 zł.

5 października 2020 r. do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Prezydent Miasta Kalisza złożył wniosek o przyznanie grantu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ramach projektu „STOP COVID-19 Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach WRPO na lata 2014-2020 na rzecz: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu, Domu Dziecka w Kaliszu, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu, Środowiskowego Domu Samopomocy „TULIPAN”, Koła Kaliskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – Schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Kaliszu, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Kaliszu, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy w Kaliszu, Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu, Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny „KARAN” z siedzibą w Radomiu, Fundacji „Z Godnością” z siedzibą w Kaliszu.

- Łączna wartość projektu wynosi 1.102.716,00 zł, z czego 110.271,60 zł to wkład własny jednostek uczestniczących w nim – mówi wiceprezydent Mateusz Podsadny. - Bezpieczeństwo i komfort pracy – zwłaszcza w tak trudnym czasie pandemii - są najważniejsze, dlatego dokładamy wszelkich starań, by zadbać o pracę osób zatrudnionych w jednostkach pomocy społecznej, którzy na co dzień zajmują się osobami potrzebującymi.

Grant przeznaczony jest na działania obejmujące:
- dodatki/ dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników – etatowych i nieetatowych – faktycznie
wykonujących pracę w bezpośrednim kontakcie z osobami/rodzinami/klientami pomocy i
integracji społecznej i pieczy zastępczej, w ich środowisku rodzinnym/domowym/miejscu zamieszkania
lub bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, usługobiorcami usług opiekuńczych, wspierających
(np. asystentów rodziny, pracowników socjalnych, opiekunów środowiskowych),
- doposażenie stanowisk pracy w środki ochrony indywidualnej,
- zakup sprzętu niezbędnego do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID 19,
- poradnictwo specjalistyczne dla pracowników związane z pracą w warunkach epidemii.

Tekst: Urząd Miasta Kalisza, fot. Anna Błaszczyk - Urząd Miasta Kalisza