Bohaterska młodzież

Prezydent Krystian Kinastowski pogratulował pięciorgu nastolatkom wzorowej postawy. Lena, Julia, Zuzanna, Nikola i Artem, uczniom liceum TEB Edukacja w Kaliszu, udzielili pomocy kobiecie w czasie ataku padaczki i jej dziecku.

Uczniowie czekali na przystanku, gdy kobieta upadła tuż obok autobusu. Wspólnie z kierowcą przenieśli ją w bezpieczne miejsce. Wezwali pomoc, zaopiekowali się córką kobiety i zawiadomili rodzinę.

– Jesteście dla nas wszystkich przykładem wrażliwości i właściwej postawy. Wiedzieliście, jak się zachować w tej trudnej sytuacji. Jestem z was dumny – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Lena, Julia, Zuzanna, Nikola i Artem na spotkanie z włodarzem miasta przybyli z Joanną Woźniak, dyrektorką Liceum i Technikum TEB Edukacja w Kaliszu oraz Martą Kuś, zastępczynią dyrektorki.
Wizyta w ratuszu stanowiła także okazję do zwiedzenia multimedialnej ekspozycji przedstawiającej historię Kalisza i regionu, a także podziwiania panoramy miasta z tarasu widokowego.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik, K. Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta